Elektronarzędzia przydatne przy montażu mebli

Elektronarzędzia przydatne przy montażu mebli

Jeśli wykonujemy jakiekolwiek prace stolarskie we własnym domu, nie będziemy w stanie obejść się bez profesjonalnych narzędzi do drewna. Wykorzystamy je przy dużych projektach, jak również przy drobnostkach. Na pewno potrzebne będą pilniki i dłuta, na pewno przyda się imadło i metrówka, ale też bardzo dobrze będzie posiadać w swoim arsenale narzędzia akumulatorowe. Dzięki nim naprawa regału czy drzwi nie będzie problemem. Jakie konkretnie elektronarzędzia należy się zaopatrzyć? Nie ma żadnego przymusu, ale niektóre rzeczy wydają się naprawdę niezbędne.

Tego nie może zabraknąć

Każdy stolarz, także ten domorosły, musi posiadać metrówkę i ołówek stolarski do odpowiedniego wymierzenia, jak będzie trzeba przyciąć wszystkie wykorzystywane elementy. Jeśli będziemy chcieli ciąć pod kątem innym niż prosty, potrzebna nam będzie przekładnica Katowa.

Trudno będzie sobie poradzić bez imadeł, których zadaniem jest odpowiednia stabilizacja elementów poddawanych obróbce, czyli cięciu, szlifowaniu, wierceniu czy klejeniu. Optymalne rozwiązanie to stół roboczy z imadłami. Dodatkiem do tego zawsze powinny też być ściski.

Rowki czy otwory o nietypowych kształtach wykonamy za pomocą dłut różnych rozmiarów. Warto jest się też wyposażyć w dłuta o różnych przekrojach.

Elektronarzędzia bezprzewodowe

Jeśli chodzi o elektronarzędzia, możemy wybierać spośród urządzeń sieciowych i akumulatorowych. W profesjonalnym warsztacie będą oba typy, w domu zwykle wygodniejsze są urządzenia akumulatorowe. Stawiane przed nimi wyzwania nie powinny ich przerosnąć.

Pilarka tarczowa

Dla stolarza niezwykle ważna jest pilarka tarczowa wykorzystywana przede wszystkim do przecinania desek czy docinania różnych elementów. Wybierając konkretny model trzeba zwrócić uwagę na grubość materiału, z jakim sobie poradzi i na możliwość regulacji obrotów. Dobrze dobrane obroty to brak strzępienia się krawędzi materiału. Leprze urządzenia pozwalają ciąć pod katem 45 stopni, a najlepsze, tak zwane zgłębiarki, pozwalają ciąć zawsze i wszędzie.elektronarzędzia bezprzewodowe

Wyrzynarki

Cięcia po krzywej wykonywać można najskuteczniej z pomocą wyrzynarki. Jeśli budujemy meble, prawdopodobnie pojawi się taka konieczność.

Strugi

Strugarki bezprzewodowe to bardzo przydatny w domowym warsztacie wynalazek. Mamy tu do czynienia z ostrzami zamocowanymi na wałku. Nie da się nimi pracować na zbyt dużych powierzchniach, ale do obróbki pojedynczych desek są idealne.

Wiertarko-wkrętarki

Drewno jest dość miękkie, więc zamiast wiertarki często wystarczy uniwersalna wiertarko-wkrętarka.