DRABINA DOMOWA. JAKI MODEL WYBRAĆ?

DRABINA DOMOWA. JAKI MODEL WYBRAĆ?

Sporo osób zastanawia się nad tym jaką drabinę do domu kupić. Przed takim pytaniem stają właściciele domów z ogrodem czy osoby, które prowadza swoją firmę budowlaną, remontową. Odpowiedź nie jest prosta, wybór modelu będzie uzależniony od tego jakie prace będzie się z nim wykonywać oraz jak często będzie się z taką drabiną pracować. Jeśli ktoś pracuje często to warto wybrać taką wszechstronną, która ma więcej funkcji.

Drabina jest to narzędzie, które każdy powinien mieć w domu. Przydaje się w czasie gruntowych porządków, drobnych remontów czy w trakcie różnych prac przy budynku jak czyszczenie rynien, kontrola poszycia dachowego. Bardzo chętnie ekipy remontowe z nich korzystają, służą wewnątrz pomieszczeń jak i w czasie prac elewacyjnych jak ocieplenie czy tynkowanie oraz wykonanie elewacji. Co warto wiedzieć o tych drabinach?

RODZAJE DRABIN I ICH ZASTOSOWANIE

Drabina to podstawowe narzędzie do warsztatu majsterkowicza. Wydatek nie jest mały, dlatego warto sobie go dobrze przemyśleć. Z jednej strony powinna być funkcjonalna, dopasowana do naszych możliwości pod kątem jej przechowywania. Z drugiej strony powinna przez lata służyć, by nie trzeba było szybko kupować nowej. Warto więc kupić od renomowanych producentów, wtedy będzie gwarancja wysokiej jakości produktu i wiele lat używania. Jeśli ktoś potrzebuje drabiny do mieszkania, popularnego domu szeregowego to najczęściej nie decyduje się na jakieś szczególnie zaawansowane modele. Takie bowiem nie będą w pełni wykorzystywane. W roli drabiny domowej najlepiej sprawdzają się niewysokie modele z platformą roboczą a także wysokim pałąkiem bezpieczeństwa. Większy problem mają właściciele domu z ogrodem, którzy potrzebują już bardziej zaawansowanego modelu i na pewno więcej funkcji w drabinie będą wykorzystywać.

drabina wielofunkcyjna

DRABINA WIELOFUNKCYJNA, CZYLI JAKA?

Tak jak nazwa wskazuje jest to drabina, która może wypełniać wiele funkcji, a więc będzie się ona dobrze sprawdzać w różnych okolicznościach. Składać się będzie ona z trzech elementów, największą zaletą będzie to, że niektóre z nich są osobno wykorzystywane. Zaczynamy więc od funkcjo wolnostojącej drabiny, która składa się z dwóch elementów. Do tego ustawienia dołożyć można także trzecią cześć i konfigurować drabinę, która będzie wolnostojąca z elementem wysuwanym, który będzie istotnie zwiększał zasięg takiej drabiny. To rozwiązanie, które w wielu sytuacjach się sprawdzić jak ktoś musi na dużej wysokości pracować. Jeśli ktoś ma duże oczekiwania w stosunku do drabiny to na pewno taki wielofunkcyjny model będzie dla niego właściwy. Sprawdź promocje na drabiny w gazetka leroy merlin.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ DLA WYMAGAŃ SPECJALNYCH

Jednak jeśli chodzi o możliwości użytkowania drabiny trzyelementowej jako dwóch oddzielnych urządzeń to nie będzie jedyna cecha, która o popularności decyduje. Fachowcy, ale również użytkownicy indywidualni cenią sobie tą funkcjonalność szczególnie, ponieważ pozwala na ustawienie stabilnie takiej drabiny na schodach. Dzięki temu można bezpiecznie wykonywać prace, które są do zrobienia np. na klatce schodowej. Takie drabiny mają również duże zasięgi i dlatego także dobrze się sprawdzają.

DRABINA W ROLI POMOSTU ROBOCZEGO? TAK!

Nie wszyscy użytkownicy indywidualni czujką się tak pewnie na drabinie ze szczeblami czy stopniami jak budowlańcy. Dlatego właśnie pojawia się również także takie rozwiązanie, w którym stosowane są drabiny z zastosowaniem pomosty roboczego. Producenci dbają oczywiście o stworzenie takich propozycji, które będą gwarantowały odpowiednie warunki pracy a jednocześnie będą bezpieczne dla użytkowników.