Jakie narzędzia można podarować majsterkowiczowi?

Jakie narzędzia można podarować majsterkowiczowi?

Domowy warsztat zwykle powstaje z myślą o prostych naprawach, nic więc dziwnego, że to właśnie narzędzia umożliwiające ich wykonywanie, są jego podstawą. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby stopniowo wzbogacać go także o inne rozwiązania.

W pierwszej kolejności wypada zadbać o miarki, wkrętarki, młotki i śrubokręty, nie oznacza to jednak, że na tym kończy się lista rzeczywiście przydatnych narzędzi, w które należy się zaopatrzyć. Jeśli więc w naszym otoczeniu znajduje się majsterkowicz, a nam brakuje pomysłu na prezent dla niego, warto zastanowić się nad tym, czy nie podarować mu kolejnego rozwiązania, które będzie w stanie wzbogacić jego kolekcje. Lista takich narzędzi przydaje się zwłaszcza w okresie świątecznym, choć mówimy o prezencie, który z pewnością będzie uznany za znakomity także z okazji urodzin albo imienin.

Przykładem takiego narzędzia może być, między innymi, składana miarka centymetrowa znana też jako calówka. W zależności od modelu jest ona wykonywana zarówno z drewna, jak i z tworzywa sztucznego, choć w sprzedaży dostępne są także rozwiązania wykonane z metalu. Narzędziem o podobnym zastosowaniu jest miarka zwijana funkcjonalna między innymi dlatego, że można zarówno schować ją do kieszeni, jak i przypiąć do paska. Zwykle jej długość wynosi 5 metrów, a śrubokręt​cena to zaledwie 5 złotych. Nieco bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest poziomica, która sprawdza się zwłaszcza podczas wykonywania prac wykończeniowych takich, jak choćby układanie glazury.

Warto też pomyśleć o kątowniku stolarskim przydatnym choćby wówczas, gdy domowy majsterkowicz staje się odpowiedzialny za umieszczenie na ścianie półek. Jeśli planujemy prace przy tapetowaniu albo naprawianie powłok malarskich, dobrze jest zaopatrzyć się w pędzel płaski, znakomitym rozwiązaniem jest jednak również ołówek stolarski wysoko ceniony między innymi dlatego, że idealnie sprawdza się w momencie, gdy trzeba narysować coś na drewnie.

Przy tapetowaniu przydaje się nie tylko wzmiankowany już pędzel, ale także nożyk introligatorski, ten jednak sprawdza się również podczas innych prac mających charakter remontowo-naprawczy. Innym ciekawym rozwiązaniem jest metalowa szpachelka, to bowiem właśnie ona pozwala nie tylko na zdrapywanie starej farby, ale i tapet. Szpachelka jest też naszym sojusznikiem, gdy musimy najpierw nałożyć, a potem wygładzić masę, której zadaniem jest wypełnienie ubytków. Majsterkowiczowi przydadzą się też wkrętaki i taśmy izolacyjne. Najlepszym sposobem na uzupełnienie braków lub wybór prezentu jest śledzenie promocji oferowanych m.in. w gazetkach castoramy i innych sklepów ułatwiających prace remontowe. Sprawdź również aktualne oferty w Leroy Merlin.