Narzędzia przydatne w czasie remontu

Narzędzia przydatne w czasie remontu

Remont to dobre wiadomości dla kogoś, kto będzie mieszkał czy pracował w przestrzeniach wyremontowanych, ale już trochę inaczej patrzy na sprawę osoba, która będzie remontowała. Zazwyczaj jest to dość spore wyzwanie, w którym na szczęście będzie w stanie pomóc nam zestaw odpowiednio dobranych narzędzie. Jakie konkretnie mają to być narzędzia? Lista jest oczywiście bardzo długa, bo więcej to w tym przypadku zawsze lepiej, ale tutaj postanowiliśmy się skupić na kilku podstawowych opcjach, które powinny nam się najbardziej przydać w czasie remontu, a potem także w czasie normalnych, drobnych napraw. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz na  https://www.promoceny.pl/sklepy/szukaj/castorama/slaskie/bytom

Narzędzia ręczne

Jest grupka kilku narzędzi, bez których nie da się zrobić praktycznie nic. Są to młotek, poziomica, zwijana miara, ołówek stolarski, kombinerki i kilka wkrętaków, czyli tak zwanych śrubokrętów. Będzie nam potrzebne kilka płaskich i kilka z główką Philipsa. W dzisiejszych czasach niezbędny staje się też pistolet do nakładania mas w tubach, czyli na przykład kleju montażowego i akrylu. Bardzo przydatne do tego są szczotki druciane, przedłużacze elektryczne, zróżnicowane klucze (nasadowe), nastawny do rur i jeszcze bardzo wiele innych kluczy w zależności od tego, co mamy w domu i co trzeba będzie przykręcać czy rozkręcać. Nożyk z wymiennymi ostrzami także powinien się znajdować w naszym arsenale.

Elektronarzędzia

Wszystkie minimalnie większe prace wykonywane będą z użyciem elektronarzędzie. Absolutnie konieczna jest wiertarka, która pomoże nam wykonać bardzo różne prace na przestrzeni wielu lat. Niezbędne do niej są też wiertła do różnych materiałów. Najlepiej kupować komplety – łatwiej utrzymać z nimi porządek.

Oprócz wiertarki przyda się wkrętarka, zwłaszcza akumulatorowa, która oszczędzi nam masę wysiłku. Będzie do niej potrzebny zestaw końcówek.narzędzia do remontu

Obróbka drewna

Dobra piła do drewna jest równie niezbędna. Najlepiej jest mieć ich kilka o różnej charakterystyce. Z kolei pilniki różnych rodzajów pozwolą nam na dokładne obrabianie krawędzi . Do tego można jeszcze skorzystać z prowadnic, szczypców i ścisków.

Malowanie

Do malowania w pierwszej kolejności potrzebna będzie drabina, dzięki której wszędzie dosięgniemy. Najlepsze są lekkie drabiny aluminiowe. Ważne, by taka drabina była odpowiednio wysoka i stabilna. Przyda się przy wszystkich innych pracach domowych, więc nie warto na niej oszczędzać. Do tego muszą być oczywiście już bardziej typowe narzędzia malarskie, takie jak wałki i pędzle dostosowane do powierzchni, jakie w naszych domach są do malowania. Nie można zapomnieć o szpachli do wypełniania ubytków.

 

https://castorama.okazjum.pl/bytom