Spawarka sieciowa do domowego użytku

Spawarka sieciowa do domowego użytku

Trudno byłoby znaleźć dom, w którym brak tak podstawowych narzędzi, jak młotki, gwoździe, śrubokręty czy kombinerki. Warto jednak rozważyć rozszerzenie tego zestawu o coś więcej – nie tylko ręczną piłą elektryczną, ale także wiertarkę i spawarkę, przydatną przy naprawie wielu zepsutych elementów i urządzeń. Taka spawarka kosztuje zwykle od 250 do 1000 złotych, w zależności od firmy, funkcji, stopnia zaawansowania. Najczęściej domach spotyka się spawarki działające elektrodą otuloną lub nietopliwą. Co warto o nich wiedzieć?

Urządzenia z domowej skrzynki

Najwięcej osób, kupując spawarkę na domowy użytek, decyduje się na transformatorowe urządzenie o sporych gabarytach, masie i poborze prądu. Ich wielką zaletę stanowi niewysoka cena. Zwykle mają tylko jedną funkcję, jednak bywają połączone z prostownikiem lub przecinarką plazmową. Oczywiście wszystko zależy od modelu i budżetu, jakim się dysponuje. Spawarka MMA, czyli transformatorowa, posiada niewiele funkcji i włączników – to w zasadzie pokrętło regulujące natężenie prądu oraz włącznik. Niekiedy, w bardziej zaawansowanych modelach, występuje także opcja regulowania prędkości podawania drutu, przełącznik spawania punktowego, wyświetlacz, regulacja dopalania elektrody czy test drutu i gazu. Można także zdecydować się na nieco bardziej skomplikowaną i wymagającą większej znajomości narzędzi spawarkę inwertorową. W niej znajdziemy takie funkcje, jak hot start (zajarzenie łuku), arc force (regulowanie jego dynamiki), anti stiking (zapobieganie przyklejeniu się elektrody) lub możliwość spawania przy użyciu elektrody nietopliwej TIG.

Jakie parametry?

Aby spawarka dobrze sprawdzała się w domowych warunkach, powinna mieć moc 160 A. Tyle wystarczy, by spawać elementy nie grubsze niż 8 mm, co sprawdza się w większości przypadków i potrzeb. Ponad to, warto sprawdzić, jakie zabezpieczenie instalacji jest potrzebne. Urządzenie transformatorowe wymaga zabezpieczenia 20-25 A, a kolei inwertorowe 16 A. Jeśli spawarka posiada podajnik drutu, warto przyjrzeć się jego jakości.

Sklep Jula na Mazowszu: promoceny.pl/sklepy/szukaj/jula/mazowieckie/warszawa

Spawarka sieciowa

Co oprócz samego urządzenia?

Kupując spawarkę, powinniśmy liczyć się także z koniecznością kupienia wyposażenia, takiego jak młotek, szczotka druciana, a także wszystko, co zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi – maska, rękawice ochronne. Elementy te nie muszą być profesjonalne i przeznaczone do częstej pracy ze spawarką, jednak powinny być dobrej jakości.

Aby spawać okazyjnie, w domu, wystarczy kupić niedrogie urządzenie transformatorowe, które w zupełności zaspokoi takie wymagania.

nowe oferty jula.okazjum.pl warszawa zobacz !